Wizyta w czasie epidemii KORONAWIRUSA


Musimy wspólnie zadbać o nasze bezpieczeństwo. W tym trudnym czasie wprowadzamy następujące postępowanie:

 1. Przyjmujemy dzieci bez jakichkolwiek objawów infekcyjnych
 2. Rodzice lub opiekunowie muszą być również zdrowi
 3. Po wejściu do poczekalni:
 4.   jeżeli nie masz swojej maseczki otrzymasz ją od nas. Załóż ją natychmiast i załóż ją również dziecku o ile to możliwe
 5.   skorzystaj z żelu do dezynfekcji rąk. Dokładnie przetrzyj ręce sobie i dziecku
 6.   jeżeli jesteś uczulona/y na alkohol (żel na bazie alkoholu) załóż rękawiczki leżą na stoliku obok żelu do rąk
 7. Po wyjściu z gabinetu należy również skorzystać z żelu do dezynfekcji rąk
 8. Zdejmij maseczkę i rękawiczki dopiero po wyjściu na zewnątrz
 9. W gabinecie i w poczekalni z dzieckiem jest tylko jedna osoba
 10. Prosimy rodzica lub opiekuna aby w poczekalni jak również w gabinecie ograniczali do minimum swobodne ruchy dziecka. Dzieci nie powinny biegać i dotykać znajdujących się w pomieszczeniach przedmiotów
 11. Na czas epidemii nie będą dostępne dla dzieci zabawki i książkiKonsultacja neurologiczna

Na konsultację  neurologiczną  można  zapisać  się  telefonicznie lub on-line.

Proszę o ile to możliwe przynieść ze sobą wszystkie badania dziecka jakimi Państwo dysponują. Jeżeli niemowlę, dziecko było hospitalizowane to proszę o przyniesienie wypisu ze szpitala.

Proszę również przynieść książeczkę zdrowia dziecka. 

Jeżeli Państwa zaniepokoiło jakieś zachowanie dziecka, ale będzie istniała możliwość nagrania tej sytuacji za pomocą telefonu lub kamery to proszę zrobić takie nagranie. 

W gabinecie w Siemianowicach Śląskich i Katowicach wykonuję w czasie wizyty USG przezciemiączkowe. łącznie z oceną naczyń mózgowych. Dla rodziców lub opiekunów pacjenta jest to bardzo istotna sprawa, ponieważ nie muszą chodzić dodatkowo z dzieckiem do innego gabinetu, aby wykonać niniejsze USG.

W gabinecie w Katowicach wykonujemy badanie Video EEG dziecka również na potrzeby innych placówek medycznych. Badanie video EEG jest badaniem bardziej precyzyjnym niż wykonanie standardowego EEG. Lekarz opisując go ma do dyspozycji nie tylko zapis pracy mózgu ale również reakcje pacjenta.

Jeżeli jest taka potrzeba wykonujemy dla naszych pacjentów MR  rezonans magnetyczny. Pacjent czeka maksymalnie 2-3 dni na jego wykonanie. W pracowni MR w Siemianowicach Śląskich pacjent ma do dyspozycji rezonans tzw "otwarty". W wielu przypadkach jest to doskonałe rozwiązane dla naszych małych pacjentów i pacjentów, którzy mają problemy klaustrofobiczne. Dzięki temu rozwiązaniu jest w ogóle możliwe wykonanie tego rodzaju badanie.

Ważne telefony:

rejestracja Siemianowice Śląskie:  886 723 355
rejestracja EEG:                   506 087 891
rejestracja USG:                   886 723 355
rejestracja Katowice:          605 301 657
rejestracja Zabrze:             728 801 804
rejestracja on-line:             kliknij TUTAJ

Cennik usług medycznych:  kliknij TUTAJ

Na wizytę możecie Państwo umówić się telefonicznie pod wyżej wymienionymi numerami, lub poprzez naszą stronę www. Należy w tym przypadki wybrać rejestrację on-line

Dwa dni przed wizytą wysyłamy na podany przez Państwa numer telefoniczny do kontaktów, SMS przypominający o terminie wizyty. Prosimy aby potwierdzić SMS wizytę. Jeżeli z jakich przyczyn nie możecie Państwo przyjść na wizytę to proszę prosimy o odwołanie wizyty.

ISTOTNE SPRAWY w przypadku anulowania wizyty lub zmiany jej terminu


Jeżeli Państwo chcecie zmienić termin wizyty, to bardzo prosimy      o kontakt telefoniczny pod numerem + 48 866 723 355.

Jeżeli z jakichkolwiek przyczyn nie możecie Państwo przyjść na wizytę to bardzo prosimy o wcześniejsze jej odwołanie. Można to zrobić telefonicznie (+48 886 723 355) lub za pomocą SMSa lub za pomocą strony internetowej.
Informacja taka jest dla nas bardzo cenna, ponieważ z tego terminu może skorzystać inny pacjent.

W przypadku modyfikacji terminu wizyty lub jej odwołania, która była zarezerwowana za pomocą strony www, można to zrobić również telefonicznie. Oczywiście zachęcamy w takim przypadku ze skorzystania ze strony www.